Zdjęcia przedmiotów do sklepu internetowego mimo zapewnień wielu sprzedawców handlujących sprzętem fotograficznym nie są wcale takie proste do zrobienia. Nie chodzi mi tutaj o zrobienie „jakiś zdjęć” ale chodzi mi o takie – szczególnie jeżeli chodzi o zdjęcia do aukcji internetowych – które spowodują to, że przedmiot zostanie zauważony, klient kliknie właśnie na link prowadzący go do naszej aukcji, a potem być może też do naszego sklepu.

Aby bardziej zobrazować temat zdjęć do sklepu internetowego posłużę się przykładem:

Klient na potrzeby swojego sklepu internetowego potrzebował zdjęć pieluszek – typu pampers. Szczególnie istotne było dla niego ukazanie obrazków jakie są na pieluszkach:

Na podstawie ustaleń zaproponowaliśmy trzy sposoby na przedstawienie pieluszek zamieszczone powyżej. Dwa zdjęcia na kontrastowym tle, dwa zdjęcia „scenkowe” gdzie pieluszka jest na głównym planie ale są tez inne elementy przydatne podczas przewijania maluszka. Trzecim sposobem było potraktowanie pieluszek jednorazowych z przymrużeniem oka – tak jak tradycyjne pieluchy tetrowe. Jako prezentacje pieluszek zaproponowaliśmy „powieszenie” ich na sznurku aby „wyschły”.

Który sposób prezentacji wydaje się najbardziej skuteczny? Który najbardziej przekona klienta do zakupu?

No to jeszcze jeden produkt który mieliśmy okazję niedawno fotografować – pantofle góralskie. Tym razem zamysł był następujący – skoro góralskie to i owcza skóra oraz kawałek drewnianej podłogi niczym z haty góralskiej. Efekt końcowy? Proszę bardzo:

Jak widać na powyższych przykładach najwięcej czasu schodzi na pomysł – później już tylko realizacja 😉 Zdjęcia przedmiotów do sklepu internetowego nie zawsze muszą być na białym tle 😉