Jumping Frog to  świetna zabawa a zarazem sposób na uzyskanie i utrzymanie szczupłej sylwetki. W ostatnim czasie miałem okazję fotografować instruktorów zajmujących się ta dyscypliną sportu w jednym z lubelskich klubów. Dziś chciałbym pokazać kilka ze zdjęć które miałem okazję wykonać.

Jumping Frog

Jak piszą na stronie http://jumping-frog.pl/

Jumping Frog jest doskonałą formą aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność. Co więcej to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i wyzwala endorfiny.

Warto poświęcić czas treningom na trampolinie, by zapewnić sobie nie tylko mocne ciało, zdrowie, Warto ćwiczyć na trampolinie, ponieważ będziesz pewien, że Twój czas jest właściwie zagospodarowany. Dodatkowo zapewnisz sobie nie tylko mocne ciało, zdrowie, kwitnący wygląd zewnętrzny, ale również dobrą zabawę i poczucie lekkości. Zerwij z rutyną zwykłego treningu i zacznij skakać.

Cóż patrząc na zdjęcia wydaje się to łatwe, ale wykonując zdjęcia sporo potu musieli wycisnąć z siebie pracujący na co dzień trenerzy aby uzyskać taki efekt:

Jumping Frog - zdjęcia instruktorów
Jumping Frog – zdjęcia instruktorów

 

Jak piszą na stronie: https://kobieta.onet.pl/zdrowie/fitness/jumping-frog-goracy-hit-sezonu-trening-odchudza-wzmacnia-miesnie-dziala/505cn7

Trening na trampolinie wzmacnia mięśnie, zmuszając je do szybkich, cyklicznych ruchów. Poprawia zarazem pracę układu sercowo-naczyniowego. Według badań NASA, opublikowanych w Journal of Applied Physiology, nawet 10-minutowy trening na trampolinie jest bardziej efektywny dla naszego układu krążenia niż 30 minut intensywnego biegania. Według raportu, na podobnych poziomach tętna i zużycia tlenu, większe korzyści dla pracy układów i samych mięśni wyniesiesz ze skoków na trampolinie niż z biegu. Największy plus to wszechstronność. Skacząc, angażujesz do pracy absolutnie każdy mięsień, ćwiczysz równowagę i koordynację, a także budujesz wytrzymałość. Co ważne, dzieje się to bez zbędnego nadwyrężania stawów. Dzięki temu z trampoliny mogą korzystać także osoby, które narzekają na bóle kolan czy bioder. – Dzięki miękkiemu podłożu, jakim jest trampolina, trening jest dużo łagodniejszy dla naszego organizmu, ponieważ ruch jest amortyzowany. Zajęcia są więc mniej kontuzjogenne niż choćby bieganie, step czy większość sportów uprawianych na twardym podłożu – dodaje Ola Kolczyńska. Według badań, regularny udział w zajęciach ma także wpływ relaksujący i antydepresyjny.

Jumping Frog - zdjęcia instruktorów
Jumping Frog – zdjęcia instruktorów

Technicznie – jak powstały zdjęcia

Ze względu na to, że jest to strona fotografa, a nie pasjonata fitness (wiem to po mnie widać) – skupię się na technicznej stronie zdjęć. Przyznaje wcześniej nie wykonywałem tego typu zdjęć w wersji studyjnej. Owszem w plenerze jak najbardziej: https://fotograflublin.com/sesja-zdjeciowa-baletnicy/ jednak jak zwykle „odrobiłem lekcje” i postarałem się pooglądać prace innych, poczytać itp. Z tego wszystkiego wywnioskowałem, że najsensowniej będzie wykonać zdjęcia stosując trzy lampy błyskowe. Dwie po bokach fotografowanej osoby i jedna na wprost.

Niestety większość opisów do jakich dotarłem nie wyjaśniała do końca jakie modyfikatory i jakie światło powinienem użyć. W tym wypadku doszedłem do wniosku że cześć zdjęć będzie czarno – biała więc nie będę stosował niebieskich flitów tylko w bocznych lampach zastosuje ukierunkowanie światła plastrem miodu. W lampie głównej od przodu od razu zakładałem że zastosuje softboxa z podwójnym zmiękczaniem światła i to się sprawdziło. W tym wypadku na początku miałem zamiar użyć dużej okty ale skończyło się na klasycznym prostokątnym softboksie.

Jumping Frog - zdjęcia instruktorów
Jumping Frog – zdjęcia instruktorów

 

Robiąc kolejne zdjęcia eksperymentowałem z ustawieniem lamp bocznych – ich odległością, mocą, a także kontem padania światła na osobę fotografowaną. Przyznaję że zrobiłem w ten sposób więcej kilometrów niż bym poszedł pobiegać po osiedlu, czy też skorzystać z dostępnej w klubie fitness bieżni. Swoja drogą może muszę robić to częściej i to będzie mój plan treningowy 😉

 

 

Kolejne zdjęcia powstały przy użyciu dwóch lamp bocznych  z softboksami:

 

Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy mi osobiście bardziej podobają się zdjęcia w stylu tego ostatniego.