Zdjęcia do sklepu internetowego – fotografia katalogowa

Chcesz zarabiać w internecie – musisz mieć dobre zdjęcia produktów. Fotografia katalogowa to zdjęcia do katalogów ale obecnie też sklepów internetowych.

DOBRE zdjęcia są podstawą do zwiększenia sprzedaży przez internet i warto w nie zainwestować.
Tego typu zlecenia – fotografia katalogowa – wykonuje już od kilku lat dla kilkunastu osób sprzedających na Allegro z całej Polski, dzięki moim zdjęciom udało się im znacząco powiększyć ilość sprzedawanego towaru.
Współpracuje z modelkami/modelami, posiadam odpowiedni sprzęt i zaplecze techniczne, wykonuję sporo takich zleceń więc, oferuje usługi na wysokim poziomie za konkurencyjną cenę.

Przede wszystkim specjalizujemy się w zdjęciach odzieży damskiej. Nie jest to prosta dziedzina fotografii. Kobiety zwracają uwagę na wiele detali które w większości wypadków nie zwróciłyby uwagi mężczyzn. Sam często żartuję że dobrze że w ekipie jaką pracujemy są kobiety ponieważ ja widzę tylko 16 kolorów a kobiety dużo więcej. Staramy się starannie dobierać stylizacje do poszczególnych ujęć które mają pojawić się w katalogu czy też na stronie internetowej.

Jeżeli są takie możliwości poszczególne kolory danego modelu np. swetra, sukienki  są fotografowane z innymi butami, torebką innymi dodatkami biżuteryjnymi, czasami innym makijażem czy też fryzurą.

Tego typu zdjęcia są bardzo pracochłonne i czasochłonne. Czasami przygotowanie jednego ujęcia potrafi trwać około godziny, a jeżeli mamy wykonać zdjęcia kilku produktów sesja zdjęciowa trwa dość długo. Niestety to odbija się na całej ekipie i bazując na zdobytym doświadczeniu staram się nie przesadzać z ilością pracy podczas jednej sesji zdjęciowej – nie może się to odbywać kosztem jakości zdjęć które dostaje klient.

Zdaje sobie sprawę z tego że fotografia katalogowa – zdjęcia wykonywane z udziałem modelki są bardzo kosztowne – jest to związane z koniecznością pracy kilku osób przy tego typu zleceniu, jednakże efekt jest zawsze dużo lepszy niż zdjęcia wykonane na manekinie.

Sporo pracy więc i zaległości w publikacje robią się spore. Oto zdjęcia jakie miałem okazję wykonać dla zaprzyjaźnionej firmy sprzedającej piękne ubranka głównie dla kobiet. Klaudia która świetnie się sprawdza w roli modelki włożyła w zdjęcia tak jak ja sporo pracy by odpowiednio wyeksponować charakterystyczne cechy produktu. Robi się coraz cieplej więc czas na tego typu ubranka doskonały 😉

fotografia katalogowa
fotografia katalogowa

 

fotografia katalogowa
fotografia katalogowa

 

fotografia katalogowa
fotografia katalogowa

 

fotografia katalogowa
fotografia katalogowa

 

fotografia katalogowa
fotografia katalogowa