Zdjęcia dla sklepów internetowych to jest to w czym od kilku lat się specjalizuje.

Zdjęcia dla sklepów internetowych

Wysokiej jakości zdjęcia do sklepu internetowego pozwalają klientowi na dokładne obejrzenie produktu. Najprostsze zdjęcia małych przedmiotów można wykonać przy minimalnych nakładach jeżeli chodzi o sprzęt tło czy tez oświetlenie. Ciekawe zdjęcia biżuterii, drobnych przedmiotów jest dość łatwo wykonać. Sprawa komplikuje się jeżeli sprzedawany przedmiot jest większy lub jest … odzieżą, a już szczególnie damską.
Kobiety oglądając przedmioty w sklepie internetowym widza więcej kolorów, zauważają więcej szczegółów. Często wyobrażają sobie jak będą wyglądać jeżeli założą na siebie oglądana bluzkę, sweter czy tez płaszcz. Na pewno pomocne są w tym ostatnim przygotowane stylizacje, idealnie gdy odpowiednia prezentacja pokazuje nie tylko zalety produktu ale też jego ewentualne wady.
Wbrew pozorom pokazanie tego może się opłacić ponieważ unikamy negatywnego zaskoczenia potencjalnej klientki, a co za tym idzie unikniemy nieprzyjemności związanych z odsyłką towaru czy też potem szkalujących opinii na portalach czy też forach.

Zdjęcia dla sklepów internetowych
Zdjęcia dla sklepów internetowych

Podczas wykonywania zdjęć do sklepów internetowych czy też pod kontem aukcji na portalach aukcyjnych typu Allegro czy eBay staram się zwykle pokazywać wyróżniające poszczególne produkty detale czy też cechy charakterystyczne produktu. W wypadku odzieży damskiej dla kupujących je kobiet ma też często znaczenie jak dany produkt będzie wyglądał w różnych sytuacjach. Szczególnie przy sukienkach czy spódnicach inaczej układają się w stanie spoczynku, inaczej podczas codziennego „biegania” a zupełnie inaczej może zachowywać się sukienka zakupiona na wesele podczas tańca, szczególnie gdy partnerka zostanie obrócona. Tego typu szczegóły także staram się ująć na wykonywanych zdjęciach.
Na koniec warto poruszyć temat zdjęć kilku odmian kolorystycznych danego przedmiotu. W tym wypadku najlepiej jest zmienić stylizacje do każdego koloru osobno. Można zmieniać dodatki typu torebki, biżuteria, buty itp. Można też zmieniać fryzurę, makijaż modelki – to już jest jednak bardziej praco i czasochłonne.

Dobrze wykonane zdjęcia do sklepu internetowego są podstawą do zwiększania sprzedaży produktów. Produkt dobrze zaprezentowany nie pozostawia wątpliwości co do tego, że warto go kupić, a przecież o to nam chodzi.