Portfolio modelki czy też modela to zbiór zdjęć pokazujący jej / jego możliwości kreacji itp. Pozwala też na orientacje w możliwościach danej osoby. Ważne aby w tym wypadku zdjęcia były różnorodne. Często przez agencje wykonywane są tzw testy lub polaroidy – to zdjęcia które pozwalają się zorientować na początek czy dana osoba nadaje się do współpracy czy tez nie.

Portfolio modelki – dla kogo?

Dobre zdjęcia (portfolio) są podstawą niezbędną do pracy jako modelki, hostessy, itp. zdjęcia w portfolio powinny być odnawiane co jakiś czas, dodawane kolejne – na podstawie oglądanych zdjęć podejmowana jest pierwsza selekcja do pracy w danej reklamie czy tez przy danym projekcie.

Zdjęcie z portfolio modelki
Zdjęcie z portfolio modelki

 

Portfolio to zestaw najlepszych zdjęć i publikacji w dorobku fotomodelki, wizażystki czy fotografa. Zwykle składają się na nie najlepsze odbitki z sesji wykonanych w różnych latach jednak nie ma jednej reguły określającej jak powinno ono wyglądać. Najlepiej jeśli modelka/model posiada kilka do kilkunastu dobrych zdjęć. Dobrze, aby każde pochodziło z innej sesji zdjęciowej, gdyż nie najlepsze wrażenie robi zestaw kilkunastu fotografii ukazujących dziewczynę w podobnych pozach, tym samym makijażu i fryzurze.

Zdjęcie z portfolio modela
Zdjęcie z portfolio modela

 

Staram się wykonać co najmniej kilka odsłon danej modelki, nie pokazywać ją tylko na jeden sposób. Sesje zdjęciowe które przygotowuje za każdym razem są inne: przygotowuje nowe rekwizyty, scenerię, oświetlenie. Dzięki temu zdjęcia moje są różnorodne.

 

Przykład kilku “kreacji” jednej modelki:

 

 

Niektóre sesje jakie realizowałem z udziałem modelek / modeli można zobaczyć tutaj: https://fotograflublin.com/tag/modeling/

Chcę podjąć współprace z Tobą co mam zrobić?

Osoby które chcą podjąć współprace ze mną w roli modelki/ modela proszę o skorzystanie z formularza dostępnego na mojej stronie: https://fotograflublin.com/formularz/

Wypełnienie formularza zajmie około 5-10 minut.  Przed wypełnieniem proszę przygotować sobie:

Warto się zmierzyć i podać aktualne rozmiary – to ważne szczególnie przy sesjach typu feshion:

Dane kontaktowe – telefon, adres, e-mail itp.

Rozmiary:

  • Wzrost
  • Rozmiar w biuście / klatce
  • Talia
  • Biodra
  • Rozmiar ubrania
  • Rozmiar buta itp.

Warto przygotować sobie minimum dwa zdjęcia: twarzy w zbliżeniu, oraz całej sylwetki

7360_DSC_0452

Jak nie płacić za zdjęcia do portfolio modelki?

Jako jeden z nielicznych fotograf z takim doświadczeniem mogę wykonać zdjęcia modelki do portfolio GRATIS – oczywiście przy wyjątkowych przypadkach:

  • modelka / model jest o szczególnym typie urody
  • modelka / model deklaruje dużą dyspozycyjność zdjęciową

 

MOJE PROFILE NA STRONACH MODELINGU:

Profil na MegaModels http://www.megamodels.pl/mazieg

Profil MaxModels http://www.maxmodels.pl/fotograf-mazieg.html

Modelka idealna – jakie cechy uważam za najważniejsze