Nowe zasady na weselach

wpis w: fotografia ślubna | 0

Już wkrótce nowe zasady na weselach – o wiele bardziej rygorystyczne. Pary łapią się za głowy.

Kiedy pisałem o nowych wytycznych w maju tego roku wydawało się że gorzej nie będzie:

Okazało się że jednak bardzo się myliłem i wiele par które przełożyło swoje śluby i wesela na jesień bardzo szybko tego pożałują.

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy, kto przygotowuje się na wesele chce, by wszystko wyszło idealnie, a goście świetnie się bawili. Aby tak się stało, para młoda wkłada w te przygotowania mnóstwo pracy i pieniędzy. Niestety, pandemia koronawirusa może wszystkim popsuć plany – już niedługo będziemy mieć do czynienia z kolejnymi uciążliwymi zasadami.

Każdy, kto organizuje wesele w dobie pandemii, musi liczyć się z pewnymi komplikacjami. Wszystko przez to, że coraz częściej dowiadujemy się o nowych ogniskach zakażeń właśnie na tego typu uroczystościach.

Głos w sprawie kolejnych zasad, które niedługo mają się pojawić, zabrał Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Jarosław Pinkas przekazał, że do końca tego tygodnia Główny Inspektorat Sanitarny przedstawi premierowi Mateuszowi Morawieckiemu przygotowane działania analityczne. Powodem tego są zatrważające dane, którym nie da się zaprzeczyć – odnotowano aż 900 zarażeń wśród gości weselnych w całej Polsce. Liczba gości weselnych będzie ograniczona.

“Będę sugerował, żeby wesela były istotnie ograniczone. Zresztą część gości tego oczekuje, na przykład starsze osoby wcale nie chcą pójść na wesela, ale czasami nie wypada odmówić” – tłumaczy profesor Jarosław Pinkas w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

Wesela będą niedługo rejestrowane drogą elektroniczną. Organami odpowiedzialnymi za rejestrację będzie policja i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Wśród gości weselnych pojawiać się będą tylko najbliżsi. Inspektor Sanitarny powołuje się na zasady, jakie panują w innych krajach europejskich. Zmniejszenie liczby gości daje zadowalające rezultaty.

“50 to jest dobra liczba. Brytyjczycy wprowadzili liczbę 30 gości” – dodaje.

Ostateczna decyzja będzie podjęta już niedługo przez Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z ministrem zdrowia, premierem i Państwowym Zakładem Higieny. Nie ma wątpliwości co do tego, że pary będą musiały pogodzić się z nowymi, jeszcze bardziej uciążliwymi zasadami.

Źródło: https://www.webniusy.com/nowe-zasady-na-weselach/?utm_medium=referral&utm_source=upday
Nowe zasady na weselach
Nowe zasady na weselach