Nowe wytyczne w sprawie wesel

wpis w: fotografia ślubna | 0

Sezon weselny w pełni a wesel nie ma – są już nowe wytyczne które mają „ruszyć” branżę ślubno weselną i umożliwić zawarcie związku małżeńskiego. Wymarzony ślub jednak to nie będzie.

Będą nowe wytyczne

Powiem szczerze ja to się już boję takich haseł. Pomijam to że jak politycy w Polsce gdzieś pchają ręce to raczej nie po to by coś zrobić by było lepiej. Tylko raczej drożej. Nie chce być złym prorokiem ale …

Chcemy jak najszybciej opracować wytyczne dotyczące bezpieczeństwa organizacji wesel – powiedziała we wtorek PAP wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Liczy ona, że od 1 czerwca będzie można odmrażać kolejne branże gospodarki, w tym ślubną.

O obostrzeniach dotyczących m.in. liczby osób na weselach oraz wytycznych w sprawie powierzchni, na której mogą odbywać się tego typu imprezy, wiceminister rozwoju rozmawiała we wtorek podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej.

Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czy innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska – zaznaczyła Semeniuk w rozmowie z PAP.

W spotkaniu uczestniczyły największe firmy weselne, cateringowe oraz przedstawiciele przedsiębiorstw specjalizujących się w fotografowaniu i filmowaniu wesel czy właściciele tzw. fotobudek, z których korzystają goście weselni.

Nowe wytyczne
Nowe wytyczne

Kiedy można będzie organizować wesela?

  • Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji – powiedziała wiceszefowa ministerstwa rozwoju.

Przypomniała, że ceremonie ślubne odbywają się obecnie przy ograniczonej liczbie osób, natomiast wesela „nie są na razie zalecane”. Przyznała, że otwarcie tej branży jest równie wyczekiwane, co fryzjerskiej i kosmetycznej.

Semeniuk liczy na to, że w ciągu niespełna dwóch tygodni będzie można – na podstawie ewaluacji i kontroli stanu epidemicznego – zaplanować odmrażanie kolejnych dziedzin polskiej gospodarki.

  • Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać – w czwartym etapie – kolejne branże, wśród nich również ślubną – podkreśliła. Zastrzegła, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.
Źródło artykułu: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-kiedy-mozna-bedzie-organizowac-wesela/e37s76b 
Normalne wesele?
Normalne wesele?

wymarzonego ślubu nie będzie

Dla wielu firm które postawiły wszystko na jedna kartę i wyspecjalizowały się tylko w ślubach czy weselach to tragiczny czas. Zaciągnięte kredyty trzeba spłacać, a dochodu nie ma i wcale nie zanosi się, że szybko będzie.

Dla tych co jednak szukają fotografa pozwolę sobie przypomnieć moja ofertę: