Fotomodeling to potoczna nazwa formy modelingu z nastawieniem na fotografię z udziałem modelek i modeli. Wbrew pozorom dobra modelka, a dobra fotomodelka to często dwie różne osoby. Nie należy tutaj mylić też hostessy – promotorki lub/i osoby do towarzystwa.

Fotomodeling – fotografia z udziałem modelek/modeli

Jaka jest różnica pomiędzy fotomodelką, a modelką?

Rola modelki to zwykle prezentowanie na wybiegu dla modelek różnego rodzaju odzieży, przedmiotów, całych stylizacji – zwykle wymaga się osób o szczupłej budowie ciała o dość sporym wzroście w zależności od agencji modelek ustalonym na 170 lub nawet 175 cm wzwyż.

Fotomodelka to przede wszystkim osoba o proporcjonalnej budowie ciała (to samo dotyczy oczywiście modeli), spora ilość zdjęć jakie wykonałem to są głównie osoby które maja poniżej 170cm (tym razem mam na myśli kobiety). Ponieważ większość klientów uznaje ten wzrost za “normalny” u kobiet i w takim rozmiarze zwykle szyte są ubrania.

Fotomodeling - fotografia z udziałem modelek/modeli
Fotomodeling – fotografia z udziałem modelek/modeli

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o portfolio modelki co to jest, po co się je wykonuje, co powinno się w nim znaleźć zajrzyj tutaj:

 

Portfolio modelki

Jeżeli chcesz poczytać jak przygotować się do sesji zdjęciowej, na co zwrócić uwagę zajrzyj tutaj:

Przed sesją zdjęciową

Jeżeli chcesz rozpocząć ze mną współpracę w roli modelki – fotomodelki wypełnij proszę formularz zgłoszeniowy który znajdziesz tutaj:

Formularz zgłoszeniowy