Fotograf na studniówkę

wpis w: fotograf lublin, studniówka | 0

Gdy nastaje czas studniówek poszukiwany jest ktoś kto uwieczni wspaniałą zabawę filmowiec i fotograf na studniówkę. Czy nie wystarczy że sami zrobimy foty smartfonem? Naprawdę tak myślicie?

Gdy nastaje czas na przygotowania do studniówki – trzeba rozejrzeć się za partnerką / partnerem (tu warto się pospieszyć i nie czekać na ostatnią chwilę), kreacją którą na siebie założymy, miejscem na studniówkę ( o ile nie odbywa się w szkole), zespołem lub DJem, oraz za kimś kto uwieczni TEN dzień a właściwie noc czyli filmowcem i fotografem na studniówkę.
Jeżeli chodzi o filmowca nie będę się specjalnie rozpisywał ponieważ sam zajmuje się obecnie fotografią chociaż w swoim życiu miałem okazję filmować około 50 studniówek. Podpowiem tylko że warto dokładnie ustalić co chcemy mieć na filmie oraz raczej odpuściłbym sobie filmy trwające dłużej niż standardowa lekcja w szkole czyli 45minut. Wiem długi film będzie można potem oglądać przez kilka lekcji (jeżeli będzie miał kilka godzin), ale chyba jako już dojrzali ludzie potraficie znaleźć 1001 innych sposobów by lekcja się nie odbyła jeżeli Wam na tym naprawdę zależy.

Studniówkowe szaleństwo
Studniówkowe szaleństwo

 

Zdjęcia na studniówce to przede wszystkim część reportażowa, czyli moment uwiecznienia tańczonego przez poszczególne pary poloneza, a następnie reportaż ze studniówki czyli zdjęcia sytuacyjne, grupowe podczas zabawy. Tutaj zdjęcia wykonywane są na podobnych zasadach jak fotografia ślubna podczas wesela.
Fotograf na studniówkę powinien jednak uwiecznić też poszczególne pary przy stołach, a także wykonać zdjęcia poszczególnych par oraz grup na odpowiednim tle.
Gwoździem programu są oczywiście zdjęcia zbiorowe. Warto je wykonać odpowiednio wcześniej kiedy wszystkie fryzury jeszcze są pięknie ułożone i wszyscy są w stanie utrzymać pionową pozycję 😉

Jeżeli wykonywane są zdjęcia na całej studniówce – fotograf ma uwiecznić wszystkie klasy to czeka go sporo pracy, ale jeżeli pracuje sam lub ewentualnie z partnerem bez problemów są w stanie odpowiednio wszystko uwiecznić. Problemem jest jeżeli fotograf ma uwiecznić na zdjęciach tylko jedna klasę z kilku bawiących się na studniówce. W tym wypadku zwykle stosuje się oznaczenie klas poprzez kotyliony, wstążeczki czy też innego typu znaczki. Dana klasa ma oznaczenie i fotograf czy też filmowiec wie ze właśnie uczniów tej klasy ma uwiecznić. W takich sytuacjach klasa proszona jest też o to by w miarę możliwości wszyscy bawili się w „swoim” klasowym gronie, nie rozbiegali się po całej Sali tanecznej. Ktoś kto się ukrywa będzie miał mniej lub właśnie z tego powodu więcej zdjęć wykonanych.

Studniówkowe szaleństwo - zdjęcia w parach
Studniówkowe szaleństwo – zdjęcia w parach

 

Czy warto liczyć na samodzielnie wykonane zdjęcia smartfonem – chyba nie bardzo – przecież jak będziemy tańczyli nikt za nas zdjęć nie wykona. Po drugiej przy całym szacunku do super komórek – o ile można nimi zrobić w miarę zdjęcia na wycieczce to na Sali gdzie jest ciemno, błyskają różnokolorowe światła, żaden telefon nie zrobi dobrych zdjęć.