Czy będą wesela na jesieni 2020?

wpis w: fotografia ślubna | 0

Pytanie czy będą wesela na jesieni 2020 roku nurtuje coraz więcej osób. Wiele imprez przeniesiono na ten okres. Cała branża weselna czeka jak się dalej sprawa potoczy.

W związku ze skokiem liczby nowych zakażeń koronawirusem i przewidywaną drugą falą pandemii, rząd rozważa ponowne wprowadzenie części obostrzeń. Jako pierwsze miałyby zostać wzięte pod uwagę wesela i inne uroczystości rodzinne.

Czy będą wesela na jesieni w tym roku?
Czy będą wesela na jesieni w tym roku?

Artykuł na ten temat ukazał się tutaj: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26238194,koronawirus-rzad-rozwaza-zmiany-w-obostrzeniach-na-pierwszy.html?utm_source=upday&utm_medium=referral poniżej zamieszczam większą jego część:

Jak przekazało RMF FM, resort zdrowia na ten moment nie rozważa całkowitego zakazu organizowania wesel i innych uroczystości rodzinnych. Mają jednak zostać wprowadzone limity liczby uczestników na tego typu spotkaniach.

Pierwsze decyzje mogą się pojawić jeszcze w tym tygodniu

Obecnie dla rządu to właśnie duże imprezy rodzinne są najpoważniejszymi ogniskami koronawirusa. Z tego powodu coraz bardziej analizowany jest scenariusz, wedle którego zarówno na weselach, jak i innych uroczystościach będzie mogło się pojawić 100 lub nawet tylko 50 osób, nie tylko w żółtych i czerwonych strefach.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że resort czeka na wszelkie dane, które pozwoliłyby podjąć ostateczne decyzje do końca tego tygodnia. – Zastanawiamy się właśnie nad ograniczeniem imprez rodzinnych, ale to musimy poddać wnikliwej analizie, żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą – mówił.

Wesela i komunie na Śląsku nowymi źródłami zakażeń

Spośród 548 zakażeń, o których resort zdrowia informował w poniedziałkowym raporcie 98 pochodziło z woj. śląskiego, na terenie którego odnotowano cztery ogniska. Wszystkie cztery źródła pochodzą z powiatu myszkowskiego, gdzie przybyło 25 osób z pozytywnym wynikiem testu.

Nowe zakażenia odnotowano po trzech weselach i jednym przyjęciu komunijnym. Na pierwszym weselu, które odbyło się 8 sierpnia było obecnych 80 gości, z czego 41 jest zakażonych. Uczestnicy tej imprezy po kilku dniach pojawili się na komunii, po którym stwierdzono pięć nowych zakażeń.

Czy będą wesela na jesieni w tym roku?
Czy będą wesela na jesieni w tym roku?

Czy będą wesela na jesieni?

Mimo konkurencyjnej oferty https://fotograflublin.com/fotograf-slub-oferta/ ten rok tak jak większość fotografów pracujących w branży ślubnej mogę zaliczyć śmiało do mało udanych. Czy jest to wina par młodych? Nie. Wcale im się nie dziwię. Nie chcą ryzykować. Jednak nasz rząd świetnie się bawi podczas pandemii i zapowiedzi że powinniśmy się spodziewać że tak nasze życie będzie wyglądało przez najbliższe co najmniej 10 lat wcale mnie nie napawa optymizmem.